PIĘCZKOWO. 6 października Biblioteka Publiczna Gminy Krzykosy we współpracy z Klubem Seniora Gminy Krzykosy w ramach cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi" zorganizowała spotkanie autorskie z Krzysztofem Nowakowskim. Odbyło się ono w filii bibliotecznej w Pięczkowie
Bohater spotkania to podróżnik, uczestnik wielu wypraw polarnych i jednocześnie autor książek będących relacjami ze swych eskapad (np. „23 kilometr"). Gość biblioteki opowiadał o swej wielkiej pasji, którą są wyprawy psimi zaprzęgami. Opowiadał o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na dziewiczych terenach Arktyki i o tym, jak należy radzić sobie w ekstremalnych warunkach pogodowych. Przede wszystkim jednak dzielił się swą wielką miłością do piękna tamtejszej przyrody i do psów, które traktuje niczym członków rodziny.
Dzięki prezentacji multimedialnej, licznie zgromadzeni uczestnicy mieli możliwość zobaczenia np. zorzy polarnej czy przywoływanych przez prelegenta psich liderów. Po spotkaniu można było kupić książkę podróżnika, otrzymać autograf oraz osobiście z nim porozmawiać. Organizatorzy natomiast zapewnili wszystkim chętnym poczęstunek.
(r)