Eurojackpot to najnowsza gra losowa LOTTO. W ubiegłym tygodniu pierwsza osoba wygrała w grze ponad 1 mln zł. I jak się okazało, była to osoba ze Środy
Szczęśliwiec wygrał 1.211.397,40 zł! W punkcie LOTTO przy ul. Wiosny Ludów 10 w Środzie - w Whisky Shopie - kupił 5 zakładów gry. W jednym z nich znalazło się pięć liczb z pierwszego wylosowanego w ubiegłym tygodniu zestawu - 10, 17, 32, 36, 47.
Co ciekawe, do wygrania 43 mln zł zabrakło dwóch kolejnych liczb - 2 i 5, które wylosowano w drugim zestawie. Wygrana III stopnia, którą trafił, to 1.211.397,40 zł. Ale gdyby była to jedna liczba trafiona mniej - wówczas musiałby się zadowolić kwotą niespełna 18 tys. zł. Też sporo, ale nie tyle co 1,2 mln zł.
Najwyższą, jak na razie wygraną, w Polsce w Eurojackpot powiększyła nadwyżka w wysokości aż 564.954,30 zł, będąca wypadkową liczby zawartych w kraju zakładów oraz kursu wymiany złotego na euro. Została ona doliczona do wygranej III stopnia, która padła właśnie w Środzie.
W Eurojackpot możemy grać w Polsce od 9 września. Główna wygrana to nawet 90 mln euro, czyli około 375 mln zł. Z kolei gwarantowana pula na wygrane I stopnia to aż 10 mln euro, czyli ponad 41 milionów złotych!
W grze występuje 12 stopni wygranych - najwięcej spośród wszystkich gier LOTTO. Pojedynczy zakład kosztuje 12,50 zł.
Na wygrane, zgodnie z regulaminem, przeznacza się co najmniej 50 procent stawek wpłaconych za udział w grze. Pula na wygrane dzielona jest na poszczególne stopnie według określonego w regulaminie procentowego podziału. Wysokość wygranej danego stopnia uzyskuje się dzieląc pulę na wygrane dla tego stopnia przez liczbę wygranych tego stopnia odnotowanych we wszystkich państwach uczestniczących w grze.
Nie wiemy, niestety, czy 1,2 mln zł wygrał mężczyzna, czy kobieta, w jakim wieku i na co zamierza przeznaczyć tę niebagatelną kwotę. W Środzie takie wygrane zdarzają się niezmiernie rzadko.
Magdalena Szymoniak, menedżer średzkich sklepów Whisky Shop, mówi, że po ogłoszeniu, że właśnie w punkcie przy ul. Wiosny Ludów 10 padła ponadmilionowa wygrana, klienci częściej dopytują, czy to właśnie w tym miejscu. - To oczywiście dla nas miłe, że taki los trafił się komuś w naszym punkcie. Punkt jest bardzo popularny i sprzedajemy wiele losów, więc nie ma szans, aby wytypować, który z klientów mógł być tym szczęśliwcem - mówi Magdalena Szymoniak. Menedżerka przypomina, że zdarzały się już duże wygrane w innych punktach Lotto zlokalizowanych w Whisky Shopach. Na przykład w Kościanie ktoś wygrał 200 tys. zł. 1,2 mln zł to jednak wygrana już naprawdę pokaźna.
(k)