Do 10 lat więzienia grozi 30-latkowi zatrzymanemu przez policjantów ze Środy. Śledczy odnaleźli w jego domu i samochodach dwa kilogramy amfetaminy, marihuanę, z której można przygotować pół tysiąca porcji oraz składniki do przygotowywania substancji odurzających
Policjanci ze Środy zatrzymali mężczyznę związanego z procederem narkotykowym. Efekty pracy grupy operacyjno - rozpoznawczej dały efekty 7 marca. Wtedy to kryminalni przeszukali dom podejrzanego oraz wszystkie użytkowane przez niego w różnych miejscach powiatu średzkiego pomieszczenia gospodarcze. Sprawdzono również pojazdy używane przez mieszkańca gminy Zaniemyśl.
Wszystkie czynności pozwoliły na ujawnienie znacznej ilości różnego typu środków odurzających. Prym wiodła amfetamina, której funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kilogramy. Odnaleziona przez śledczych marihuana pozwoliłaby na przygotowanie pół tysiąca porcji. Funkcjonariusze zabezpieczyli również komponenty chemiczne, które mogły być wykorzystywane do produkowania narkotyków.
30-latek nie był wcześniej karany za przestępstwa o takim charakterze. Mimo to materiał dowodowy zebrany przez policjantów ze Środy sprawił, że sąd przychylił się do wniosku miejscowej prokuratury i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy z możliwych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mieszkaniec gminy Zaniemyśl usłyszał zarzuty posiadania narkotyków w znacznej ilości. Za ten czyn grozi mu kara do lat 10 pozbawienia wolności.
To kolejny przykład skutecznej działalności średzkich policjantów. Nasi funkcjonariusze mogą się pochwalić bardzo wysoką skutecznością w wykrywaniu przestępstw narkotykowych, plasując się w czołówce wielkopolskiej.
(k)