Ponad 3 mln zł przeznaczy samorząd w nowym roku na budowę stadionu. Ale kwota ta nie pokryje wszystkich potrzeb
O stadionie szeroko pisaliśmy przed tygodniem. W tym roku obiekt czekają prace wykończeniowe na trybunie głównej, ale także budowa murawy, oświetlenia oraz ogrodzenia. Potrzebne będą na to znacznie środki finansowe.
Rada Powiatu Średzkiego zdecydowała o przeznaczeniu kwoty 1.350.000 zł na dofinansowanie rozbudowy infrastruktury Stadionu Średzkiego, w tym 1 mln zł na dofinansowanie budowy boiska piłkarskiego. 350 tys. zł w tych wydatkach zostanie przeznaczone na elewację trybuny głównej.
Radni Rady Miejskiej w Środzie zdecydowali o przeznaczeniu 1.700.000 zł na rozbudowę infrastruktury Stadionu Średzkiego. W tej kwocie jest już zawarta kwota około 850.000 dotacji z Ministerstwa Sportu.
Wszystko wskazuje zatem na to, że na 100-lecie Polonii w 2019 roku klub będzie dysponował jednym z najładniejszych stadionów w Polsce przeznaczonych dla kilkudziesięciotysięcznego powiatu .
Do teraz powstał już budynek trybuny głównej w stanie surowym zamkniętym. Trybuna ta pomieści około 1.200 widzów, będzie w całości zadaszona a w budynku znajdzie się wiele pomieszczeń służących zawodnikom i kibicom. W trzypoziomowym budynku na parterze są pomieszczenia 4 szatni oraz wszystkich innych pomieszczeń niezbędnych do organizacji meczów na szczeblu centralnym. Na pierwszym piętrze znajdują się: sala konferencyjna, sala restauracyjna dla kibiców oraz duże toalety. Na najwyższym poziomie mieścić się będzie sala VIP z balkonami, spikerka, pomieszczenie ochrony oraz 4 biura.
Stadion Średzki w dużym stopniu będzie wzorowany na stadionie Termalica Bruk-Bet Nieciecza, który w Polsce uchodzi za obiekt doskonale zaplanowany, funkcjonalny i wybudowany za rozsądne pieniądze.
(k)