KRZYKOSY. Piotr Dobroszczyk, mieszkaniec Krzykos, stworzył aplikację, która przypomni o zbliżającym się terminie wywozu śmieci, a także pomoże przy prawidłowym segregowaniu odpadów. Aplikację można pobrać na swój telefon w sklepie Google Play. Link znajdziecie na stronie Urzędu Gminy w Krzykosach
- Nie było to zlecone przez nikogo. Jest to dzieło z potrzeby chwili. Kartki z rozpiską giną, na stronie długo się szuka, a w obecnych czasach wszystko jest w telefonie. Są więc i śmieci - mówi Piotr Dobroszczyk, który jest programistą, prowadzi swoją działalność gospodarczą, świadczy usługi dla dużej polskiej firmy z województwa wielkopolskiego. - Tworzę także programy na zamówienia, a także aplikacje i gry na Androida. Prace nad aplikacją dotyczącą śmieci zajęły tylko kilka dni. Nie jest to jakieś wybitne dzieło. Chodziło o użyteczność, mały rozmiar i prostotę - mówi.
Aplikacja dla mieszkańców gminy Krzykosy pozwala zapisać harmonogram wywozu śmieci dla konkretnej miejscowości w gminie Krzykosy, umożliwia uruchomienie przypominacza kolejnym wywozie, możliwe jest automatyczne dodawanie przypomnienia w kalendarzu telefonu, a także zawiera instrukcję sortowania - jeśli nie jesteś pewien, co i gdzie umieścić.
(r)