DOMINOWO, GIECZ. W sobotę 16 lutego sześcioro uczniów reprezentowało szkoły z Giecza i Dominowa w finale rejonowym XXV Konkursu Wiedzy Religijnej „Z Maryją w nowe czasy"
Etap rejonowy odbył się w Zespole Szkół Salezjańskich w Poznaniu. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów oraz uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej z terenu archidiecezji poznańskiej. Organizatorem konkursu był Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.
Szkołę Podstawową w Gieczu reprezentowali w Poznaniu Paweł Buczma i Mateusz Piszczatowski z kl. VII oraz Adam Borwin i Piotr Buczma z kl. III gimnazjum.
Spisali się świetnie, a zwłaszcza jeden z nich. Wśród pięciorga uczniów, którzy zakwalifikowali się do ostatniego i najważniejszego etapu konkursu - archidiecezjalnego (wojewódzkiego) jest uczeń szkoły w Gieczu - Paweł Buczma z kl. VII.
Etap ten odbędzie się 16 marca w Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Pozostali reprezentanci szkoły osiągnęli również bardzo wysokie wyniki, ale awans można było uzyskać dopiero po zdobyciu 90 procent punktów.
W finale rejonowym wzięło udział również dwoje uczniów z klasy VII Szkoły Podstawowej w Dominowie - Maria Fesser i Marcel Majchrzycki. Nie zakwalifikowali się do finału, ale osiągnęli bardzo wysokie wyniki.
krzem