Powiat średzki wraz ze Stowarzyszeniem Rodziców i Nauczycieli Powiatu Średzkiego EDU XXI prowadzącym Ośrodek Adaptacyjny dla Repatriantów „Rodak" zamówili w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Środzie papierowe choinki o wysokości 160 cm. Przygotowanie choinek w ramach warsztatów trwało od września. Najciekawsze jest to, gdzie staną piękne dzieła podopiecznych WTZ
Choinki zostały wspaniale przystrojone oraz dołączono drewniane bombki ze świątecznymi wizualizacjami oraz napisami „Powiat Średzki", „Ośrodek RODAK" oraz „Środa Wielkopolska Miasto Ludzi Aktywnych". Choinki we wtorek 10 listopada zostały dostarczone do Warszawy i będą świąteczną dekoracją w sekretariacie ministra Jana Dziedziczaka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz sekretariacie ministra Szymona Szynkowskiego vel Sęk w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Prezenty ministrom zostały przekazane w podziękowaniu za stałe podejmowanie działań wspierających repatriantów przyjeżdżających do powiatu średzkiego.
Również powiat średzki zamówił już w styczniu dwie podobne choinki, tylko z różnymi drewnianymi bombkami z napisem „Powiat Średzki", które już na dniach będą dekoracją świąteczną sekretariatu Starostwa Powiatowego oraz w holu Wydziału Komunikacji i Transportu przy ul. Czerwonego Krzyża 2.
- Choinki wykonane przez lokalne Warsztaty Terapii Zajęciowej są bardzo dobrej jakości i będą służyć nam przez trzy sezony świąteczne. Bardzo polecam ten asortyment lokalnym przedsiębiorcom, np. do przystrojenia sekretariatów lub umieszczenia w salach konferencyjnych lub holach firm - mówi Bartosz Wieliński, sekretarz powiatu średzkiego.
(k)