W ubiegłą środę, 20 marca, około godz. 17:30 oficer dyżurny komendy Policji w Środzie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Nowym Mieście na skrzyżowaniu trasy katowickiej z drogą do Śremu
Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ze Środy, pomoc medyczna oraz strażacy. Policjanci ustalili, że na skrzyżowaniu doszło do zderzenia samochodu osobowego peugeot 308 i zestawu ciężarowego man z naczepą. Wstępne ustalenia wskazują na to, że prawdopodobnie kierująca samochodem osobowym, wyjeżdżając z ulicy Śremskiej w Nowym Mieście, zderzyła się z jadącym prosto drogą K11 w kierunku Jarocina - tirem.
Kierująca peugeotem 308 45-letnia mieszkanka gminy Zaniemyśl, została w stanie ciężkim przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu. Kobiecie pobrano krew w celu przeprowadzenia badań laboratoryjnych pozwalających określić stan trzeźwości. Ponadto obrażeń ciała doznała również pasażerka osobówki, 67-letnia mieszkanka gminy Zaniemyśl, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Środzie.
Kierowca tira był trzeźwy.
Trasa katowicka była nieprzejezdna przez cztery godziny. Wyznaczono objazdy przez Nowe Miasto. Policjanci zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków zdarzenia, wykonywali oględziny miejsca wypadki, oględziny pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Samochód osobowy zabezpieczono do badań przez biegłego z dziedziny mechaniki pojazdowej.
Postępowanie, mające na celu ustalenie mające na celu ustalenie przyczyn wypadku, prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Środzie pod nadzorem średzkiej prokuratury.
(r)