W sobotę o godz. 14:26 w Środzie niedaleko cmentarza, na ul. Daszyńskiego, doszło do bardzo poważnie wyglądającego wypadku drogowego. 21-letni motocyklista kierując yamahą zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył w dwa samochody
Motocyklista jechał od strony centrum miasta. Świadkowie zdarzenia mówią, że poruszał się z dużą szybkością. Kierowca motocykla yamaha utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w zaparkowane po drugiej tronie ulicy auta renault clio oraz seat ibiza . W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem został lekko ranny.
Po uderzeniu, pasażerka motocykla wypadła z pojazdu i wybijając okno jednego z samochodów, wpadła do jego wnętrza. Uderzenie wyglądało fatalnie. Kobieta miała kask na głowie, a uderzyła przy samym rancie szyby i karoserii. Gdyby nie kask...
Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie, oficera kontrolnego jednostki, technika kryminalistycznego oraz naczelnika drogówki. Na miejscu pracowali strażacy oraz zespół pogotowia ratunkowego.
19-latka trafiła do szpitala, podobnie jak motocyklista, który - jak się okazało - nie miał uprawnień do prowadzenia tego rodzaju pojazdów (miał tylko prawo jazdy kategorii B), a poza tym znajdował się pod wpływem alkoholu - 0,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Z naszych informacji wynika, że 19-latka odniosła stosunkowo niewielkie obrażenia. Ma złamaną miednicę.
Motocykl zabezpieczono do badań przez biegłego z dziedziny mechanoskopii. Funkcjonariusze wykonali również oględziny miejsca zdarzenia i ustalili oraz rozpytali świadków. Postępowanie w celu ustalenia przyczyn zdarzenia prowadzi średzka policji.
(k)