DOMINOWO. Dobiega końca rozbudowa stacji uzdatniania wody w Dominowie. Obecnie trwa podłączanie i uruchamianie nowych zbiorników retencyjnych wody uzdatnionej. Cała inwestycja kosztować będzie nieco ponad 414 tys. zł
W sumie wielka inwestycja, prowadzona przez gminną spółkę Zakładu Usług Komunalnych, objąć ma trzy miejscowości, a jej kosztorys inwestorski opiewa na niespełna 3 mln zł. Połowa tej kwoty ma pochodzić z dofinansowania ze środków europejskich, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Pierwszym etapem inwestycji jest właśnie rozbudowa stacji uzdatniania wody w Dominowie. Najbardziej widoczny jej element to budowa dwóch nowych zbiorników retencyjnych wody uzdatnionej o poj. 100 m sześc. każdy, co da dodatkową retencję 200 m sześc. wody wraz z przebudową zbiornika wód popłucznych. Oznacza to podwojenie objętości zbiorników przy SUW w Dominowie. Dwa nowe zbiorniki są już pobudowane i ocieplane, a obecnie są w trakcie podłączania do sieci i technologii. W ramach zamówienia jest również dostosowanie istniejącej infrastruktury technicznej (wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej i sterowniczej) na obiekcie, wraz z rozruchem hydraulicznym i technologicznym oraz uzyskaniem parametrów jakości wody określonych w dokumentacji technicznej. Zakończenie prac musi nastąpić do 10 listopada. Prace wykonuje firma P.P.U. PRO-MET H. Kobusiński i wspólnicy z Koźmina Wlkp.
W Dominowie, poza przebudową stacji uzdatniania wody, w ramach całego projektu ma zostać wykonana jeszcze kanalizacja w ulicy Dębowej. Jak powiedział „Średzkiej" prezes ZUK Marcin Sroczyński, przetarg na te prace prawdopodobnie zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku.
W Chłapowie inwestycja objąć ma budowę odcinka sieci wodociągowej. Z kolei w Murzynowie Kościelnym prace obejmą całkowitą przebudowę hydroforni. Powstanie nowy budynek, gdzie wykorzystana zostanie całkowicie nowa technologia, oraz dwa zbiorniki na wodę o objętości po 100 m sześc. każdy. Te prace zaplanowane są na przyszły rok, a mają kosztować ponad 2 mln zł. Być może przetarg na prace w Murzynowie Kościelnym również zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.
krzem