Leszek Wierzbicki
sekcja biegowa Polonii Środa
To był dobry rok dla naszej sekcji i dla średzkich biegaczy, pomimo że kilku zawodników trafiły kontuzje, nieraz wyłączające je na kilka miesięcy z biegania. Patrząc na aktywność ludzi i na wyniki oraz na zaangażowanie w treningi uważam, że był bardzo udany.
Rośnie liczba biegaczy, co widać na ulicach Środy. Obecnie liczba członków sekcji biegowej Polonii utrzymuje się na poziomie 59 członków czynnych, czyli tych, którzy nie tylko są zapisani, ale regularnie w mniejszej lub większej liczbie startują oraz promują klub, Środę i powiat.
Organizujemy lub współorganizujemy biegi. Dobrą bazą jest ścieżka wokół jeziora. Takich biegów jest kilka. Zrobiliśmy teraz po raz pierwszy bieg z takiego jakby prawdziwego zdarzenia. Bieg Powstańców Wielkopolskich był z pomiarem czasów, z wydawaniem numerów startowych i czipów zawodnikom. Organizacja biegu wiąże się z finansami, nieraz sporymi. Dzięki pomocy z powiatu i gminy próbujemy robić coś dla lokalnej społeczności.
Chcielibyśmy zorganizować większy bieg - półmaraton lub maraton. Zdajemy sobie sprawę, że to wymaga dużo większego budżetu, bardzo dużej pomocy miasta, łącznie ze służbami, zwłaszcza w zakresie zabezpieczenia i służb ratowniczych. Oznacza to również sparaliżowanie Środy na czas biegu. Jak to się robi i co to oznacza dla miasta i mieszkańców już wiadomo, bo przecież jest w Środzie taka wielka impreza, czyli triathlon. Chodzi nam po głowie, ale musimy się wdrożyć w organizację biegów - zaczynając od „dyszek".
Patrząc na zaangażowanie i możliwości moich koleżanek i kolegów biegaczy, to jesteśmy dobrymi amatorami. Łączymy i godzimy naszą pracę zawodową i życie rodzinne z pasją, jaką jest bieganie czy triathlon. Chcemy pokazać, że można w grupie, a także indywidualnie, ruszyć na szlak. Bieganie nie wymaga niebotycznych kwot. Niekoniecznie trzeba zaraz startować i zdobywać medale. Mamy ścieżki do biegania i inną infrastrukturę, dużo miejsc rekreacyjnych i biegowych. Wystarczą dobre chęci. Koszt zakupu dobrych markowych butów biegowych to jest około sto złotych. Dobra odzież to kolejne sto złotych. Więc za dwieście złotych można rozpocząć przygodę z bieganiem. Do czego zachęcam!
krzem