DOMINOWO. Jak już pisaliśmy, Grupa Rowerowa Dominowo wyruszyła na kolejną wyprawę. Tym razem cykliści z Dominowa dojechali do Wadowic i Krakowa
Grupa 12 osób w weekend dojechała do Krakowa i Wadowic. Pogoda w trakcie rajdu była różna. W pierwszy dzień wyprawa jechała pod wiatr, a w ostatni dzień dwa razy przyszło jechać w ulewnym deszczu. Padało również w samym Krakowie.

Na Wawelu uczestnicy wyprawy otrzymali pamiątkowe złote medale. Dwa lata temu medale były brązowe, a rok temu srebrne. W sumie cykliści z Dominowa w cztery dni przejechali 470 km.
Była to powtórka wyprawy, która miała odbyć się w maju. Tradycyjny Zjazd Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach, tym razem na stulecie urodzin Karola Wojtyły, został odwołany. Głównymi organizatorami rajdu do Wadowic były Grupa Rowerowa Dominowo oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dominowie. Współorganizatorami rajdu są Urząd Gminy w Dominowie oraz Starostwo Powiatowe w Środzie. Komandorem rajdu był Aleksander Kubiaczyk, główny organizator całego rajdu i prezesem Grupy Rowerowej Dominowo.
Przypomnijmy, że w czerwcu Grupa Rowerowa Dominowo zorganizowała "przejażdżkę" do Lichenia. Trening obejmował trasę o długości ponad 191 kilometrów. W czerwcu grupa 16 osób była też w Karpaczu.
W przyszłym roku planowany jest wyjazd z Dominowa do Wilna i rozpoczęły się już pierwsze przygotowania do tej dalekiej wyprawy.
krzem