ŚNIECISKA. W sobotę we wsi Śnieciska odbyły się, jak co roku, dożynki
Dożynki rozpoczął się barwny korowód z udziałem zaproszonych gości oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Mali Odkrywcy" i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Śnieciskach. W kościele pod wezwaniem św. Marcina w Śnieciskach odbyła się uroczysta msza święta dziękczynna, z udziałem chóru parafialnego, którą odprawił ks. prob. Krzysztof Kruk. Po mszy w parku odbyły się obrzędy dożynkowe. Wspaniale wystąpiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Mali Odkrywcy" oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Śnieciskach. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Starościna dożynek Wioleta Dawidek i starosta Tomasz Nowak oraz zastępca wójta Bogdan Schwanke dopełnili obrzędu dożynkowego i obdarowali licznie przybyłych chlebem dożynkowym.
Nie zabrakło też występów utalentowanej młodzieży. Krótki minikoncert dały Marysia Rzepka i Kinga Kirschke. Atrakcją dożynek były pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej z Zaniemyśla, Grupy Motocyklowej „Czerwone Lwy" z Zaniemyśla, a przede wszystkim Aeroklubu Poznańskiego im.Wandy Modlibowskiej. Dzięki baloniarzom z Lotniska Kobylnica można było podziwiać panoramę Śniecisk z balonu.
Organizatorzy zadbali też o atrakcje dla dzieci (zamki dmuchane, kule wodne, przejażdżkę bryczką) oraz dla dorosłych - strzelanie z wiatrówki oraz loterię fantową. Wśród głównych nagród była jałówka, świnka, komoda i hulajnogi. Zabawa dożynkowa przyciągnęła tłumy. Prowadził ją DJ Zaleya.
Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie Dożynek. Całkowity dochód z dożynek został przeznaczony na rzecz dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Mali Odkrywcy" w Czarnotkach i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Śnieciskach.
krzem