16 kwietnia na "dominowskim" odcinku autostrady doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych oraz jednego osobowego
Z ustaleń policji wynika, że w tył stojącego na pasie awaryjnym samochodu volvo z naczepą wjechał ciężarowy renault z naczepą. Potem na rozrzucone fragmenty po zderzeniu wjechał jeszcze samochód osobowy. Policja ukarała mandatem obywatela Ukrainy.
W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i zabrana przez zespół ratownictwa medycznego. W trakcie działań droga w kierunku Warszawy była całkowicie zablokowana. Niemal w tym samym czasie w tworzącym się korku doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem czterech pojazdów osobowych. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu działań miejsce akcji przekazano do dalszego zabezpieczenia i nadzorowania służbie obsługi autostrady.
(r)