Po poprzednim weekendzie sytuacja średzkich hokeistów nie wyglądała różowo. Rogowo "odjechało" Polonii na pięć punktów, a Siemianowiczanka i Warta na trzy. Polonii zostały dwa mecze, oba w Środzie - w sobotę ze Startem, a w niedzielę z Rogowem.
Przegranie obydwu oznaczało degradację do II ligi. Jedno zwycięstwo dawało szanse tylko matematyczne. Dopiero zdobycie co najmniej czterech punktów dawało prawo gry w barażach o I ligę w następnym sezonie.
Tymczasem poloniści, czując nóż na gardle, wygrali obydwa spotkania. Polonia wcześniej w całym sezonie wygrała tylko trzy mecze na szesnaście rozegranych. Tymczasem w dwa ostatnie dni na swoim boisku zdobyła w ładnym stylu aż sześć punktów i wyprzedziła wszystkich trzech rywali.
Najpierw w sobotę wygrała ze Startem 7:5. Już po pierwszej części gry wynik był iście "hokejowy" - gospodarze prowadzili 4:3 po trafieniach Tomasza Nowaczyka, Jakuba Krysztofiuka i dwóch Michała Dydymskiego. Po przerwie po jednej bramce dołożyli Mateusz Kubiak, Piotr Tomaszewski i Szymon Jung.
W niedzielę było jeszcze lepiej. Poloniści pewnie wygrali z LKS Rogowo 4:1. W pierwszej połowie jedyną bramkę zdobył Sz. Jung, a po zmianie stron kolejne celne strzały oddali M. Kubiak, Marcin Wichłacz i J. Krysztofiuk. Goście dopiero na pięć minut przed końcem meczu z krótkiego rogu zdobyli honorową bramkę.
Poloniści zagrali świetnie i koncertowo - szkoda, że dopiero w dwóch ostatnich meczach sezonu. Kosztowało to wiele nerwów kibiców, którzy nie zawiedli i w obydwa dni licznie przybyli na stadion, by wspomóc dopingiem hokeistów.
Pierwszą ligę opuszcza Warta Poznań, a w jej miejsce awansowała Stella Gniezno. W barażach LKS Rogowo zagra 30 i 31 maja z wicemistrzem II ligi, czyli Ósemką Tarnowskie Góry. Ze strefy spadkowej wybroniła się Siemianowiczanka, która zdobyła punkty wygrywając ze Startem.
Również 30 i 31 maja w Toruniu odbędzie się turniej finałowy. W jednym półfinale zmierzą się Grunwald i AZS Politechnika Poznańska, a w drugim Pomorzanin z AZS AWF.
krzem
Polonia Środa - Start 1954 Gniezno 7:5 (4:3)
Bramki dla Polonii: T. Nowaczyk (3.), J. Krysztofiuk (12.), M. Dydymski dwie (20. i 24.), M. Kubiak (55.), P. Tomaszewski (64.), Sz. Jung (66.)
Polonia Środa - LKS Rogowo 4:1(1:0)
Polonia: Sz. Jung (32.), M. Kubiak (48.), M. Wichłacz (54.), J. Krysztofiuk (55.)