NOWE MIASTO. 22 lipca W Bibliotece Publicznej Gminy Nowe Miasto odbyło się kolejne spotkanie klubu w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki. Tym razem jego uczestniczki rozmawiały o książce Evžena Bočeka "Ostatnia arystokratka"
Spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu, przy kawie. Książka została uznana przed kilkoma laty za najzabawniejszą czeską lekturę. Powieść jest pełna sytuacyjnych gagów, surrealistycznych scen, czarnego humoru, ironii i wielu przekomicznych, a nawet absurdalnych wydarzeń. Akcja rozgrywa się pod koniec XX w. Jest to historia powrotu z Ameryki czeskiej arystokracji do nieco zapomnianego zamku rodowego Kostków. Wydarzenia rozgrywające się tam i proces adaptacji właścicieli zostaje przedstawiony przez Marię najmłodszą w rodzie i jedyną trzeźwo myślącą i twardo stąpającą po ziemi osobę spośród wszystkich mieszkańców posiadłości - czytamy na fanpage'u nowomiejskiej biblioteki.
Kolejne spotkanie w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki w sierpniu, a czytelnicy będą mogli porozmawiać o powieści Ignacego Karpowicza „Ości".
(r)