ZANIEMYŚL. Gmina Zaniemyśl sprzedaje atrakcyjną działkę w Zaniemyślu nad brzegiem Jeziora Raczyńskim. Działka sprzedana została za niespełna 900 tysięcy złotych
Sprzedana nieruchomość jest rewelacyjne położona. Składa się z dwóch działek o łącznej powierzchni 8.427 m kw., leżących w pobliżu, a raczej niemal na brzegu Jeziora Raczyńskiego, obok ośrodka wczasowego Sosenka, z dojazdem od ulicy Raczyńskiego utwardzoną ścieżką pieszo - jezdną. Nieruchomość jest uzbrojona w sieć energetyczną, wodociągową i kanalizacji sanitarnej. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, działka znajduje się na terenach zabudowy letniskowej.
Na nieruchomości znajduje się segmentowy budynek letniskowy i budynek socjalny, które wymagają remontów kapitalnych. Obecnie są nie tylko opuszczone, ale także zarośnięte. Gmina próbowała sprzedać działkę od ubiegłego roku. W dwóch wcześniejszych przetargach cena wywoławcza nieruchomości z podatkiem VAT wynosiła więc 986.940 zł, ale nie zgłosił się nikt chętny do ich zakupu. Teraz oczekiwana przez gminę kwota za nieruchomość wynosi 888.246 zł, a więc niemal o sto tysięcy mniej.
Rokowania odbyły się w piątek w siedzibie Urzędu Gminy Zaniemyśl. By wziąć udział w rokowaniach należało wpłacić zaliczkę w wysokości 50 tys. zł. Wpłacone zostały trzy zaliczki.
Ostatecznie dziaka została zakupiona za nieco ponad 10 tys. zł mniej niż proponowana cena. Nabywca zapłaci więc nieco ponad 878 tys. zł.
krzem