ZANIEMYŚL. W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Zaniemyślu świętowała 105-lecie istnienia. Z tej okazji strażacy przygotowali Festyn Charytatywny „Gramy dla Eryka"
Impreza w zaniemyskim amfiteatrze zorganizowana została przez Ochotniczą Straż Pożarną w Zaniemyślu i Fundację PomaGosie ze Środy. W trakcie festynu prowadzona była zbiórka charytatywna na zakup NF-Walkera dla Eryka Duszczaka ze Środy. Dzieci zbierały pieniądze do puszek. Prowadzone były sprzedaż fantów oraz licytacje nagród ufundowanych przez licznych sponsorów. Festyn oficjalnie rozpoczął się w samo południe, ale już dużo wcześniej można było oddać honorowo krew w specjalnie podstawionym busie. Początek imprezy to występy wokalne dzieci i występ małych baletnic ze Skarbnicy Talentów. Było wiele atrakcji dla dzieci: dmuchane zamki i zjeżdżalnie, wesołe miasteczko, trampoliny, a także występy animatorów oraz wiele konkursów dla najmłodszych. Jedna z atrakcji festynu były także przeloty śmigłowcem, ale przez skargę jednego z mieszkańców musiały zostać przerwane.
O godz. 15:00 sprzed strażackiej remizy wyruszył przemarsz ulicami Zaniemyśla jednostek OSP i zaproszonych gości, prowadzonych przez Orkiestrą Dętą Miasta Śrem. Po przybyciu pod amfiteatr naczelnik zaniemyskiej jednostki Michał Kirschke powitał przybyłych gości i rozpoczął oficjalną część uroczystości. Flaga państwowa została podniesiona przez drabinę mechaniczną i odegrany został hymn Polski. Następnie Katarzyna Kirschke odczytała krótko historię jednostki OSP Zaniemyśl. Nie mogła zabraknąć odznaczeń dla zasłużonych strażaków i nie tylko. Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał Paweł Gromada, a brązowe starosta Marcin Bednarz i druh Łukasz Gerwazik.
Po części oficjalnej krótki koncert dała Orkiestra Dęta Miasta Śrem.
Wreszcie nadszedł czas na koncerty gwiazd disco polo. Wystąpiły zespoły: Menelaos, Andre, Menago, Next, Justyna i Kris, Fisher oraz Two Boys. Publiczność bawiła się świetnie. W atmosferę świetnie wczuł się prezes OSP Zaniemyśl Daniel Pachura, który pojawił się na scenie z mikrofonem w ręce i wspólnie z zespołem zaśpiewał - trzeba przyznać, że z dużą wprawą i swobodą.
Festyn zakończyła zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin wieczornych.
Organizacja jubileuszu oraz festynu nie byłaby możliwa bez wsparcia, które otrzymali organizatorzy od licznych przyjaciół i sponsorów.
krzem