1,2 miliona zł robi wrażenie. To solidna wygrana. Tym bardziej, że w naszym powiecie o podobnych wygranych, nawet jeśli się zdarzały, praktycznie nie wiemy. No, może poza jednym, czy dwoma przypadkami sprzed lat
Dziś wiemy, jaka kwota dokładnie padła i w jakiej grze. Gra jest nowa, więc LOTTO pochwaliło się, że to właśnie w Środzie padła pierwsza w historii wygrana powyżej 1 mln zł. Gratulacje dla szczęśliwca!
My jednak wracamy do życia, a ono zwykle nie jest usłane różami. Piszemy dziś o sprawie zabicia psa. Do zdarzenia doszło w sierpniu, a akt oskarżenia jest już w sądzie. Sprawę będziemy śledzić na bieżąco, bo bez wątpienia jest ona bulwersująca.
W dzisiejszym wydaniu wracamy jeszcze do sprawy zwolnienia dyscyplinarnego ze Starostwa Powiatowego w Środzie Czesława Guzewskiego. Nie chodzi o funkcję starosty, ale kierownika Wydziału Administracji Architektoniczno - Budowlanej. Czesław Guzewski, zanim został wybrany starostą, był przez kilka lat szefem wydziału. Na czas sprawowania funkcji starosty urlopował się z tej roli. Po odwołaniu chciał wrócić do wydziału.
Nowy starosta, którym został Marcin Bednarz, nie pozwolił na to i doprowadził do zwolnienia dyscyplinarnego kierownika. Sprawa trafiła do Sądu Pracy i niedawno doszło do ugody, która korzystna jest głównie dla Czesława Guzewskiego, na którego konto wpłynęła znaczna kwota gotówki. Starosta ma tę satysfakcję, że byłego kierownika nie musi przywracać do pracy.
W gazecie piszemy także o finale sprawy sędziego piłkarskiego, na którego podczas meczu napadł kibic. W tej sprawie także osiągnięto ugodę, zgodnie z którą kibic musiał sędziemu zapłacić odszkodowanie. Sędzia pieniędzy nie chciał, ale przeznaczył je na budowę średzkiego hospicjum. Wspaniała postawa.
Zbigniew Król
zbigniew.krol@gazetasredzka.pl