Na tzw. północnej ramie miasta, czyli ulicach Dmowskiego, Popiełuszki i Krajewskiego powstaną dwa różne przejścia dla pieszych. Jednak zarówno samorząd powiatowy, jak i gminny zastanawiają się przede wszystkim nad tym, czy nie budować przejść wywyższonych
Takie przejście wywyższone ma powstać na ulicy Popiełuszki, przy nowej Biedronce. Na razie pracownicy ZGK tylko obniżyli w tym miejscu krawężniki oraz wymalowali pacy. Docelowo przejścia ma zostać podwyższone, podobnie jak to ma miejsce chociażby na ul. Kilińskiego.
Inne rozwiązanie ma zostać zastosowane na ul. Dmowskiego, w okolicach Górki Wojtaszaka. Tam na razie nie ma w ogóle przejścia, ale jest ono konieczne. Dlatego, że niedaleko prosta ulica przechodzi w łuk, administrator nie zdecyduje się na wywyższenie przejścia. Będzie ono najprawdopodobniej zwykłe. Natomiast stanie przy nim, z jednej i z drugiej strony, pulsujący znak drogowy informujący, ze kierowca zbliża się do przejścia dla pieszych. Od tego, czy taki znam zda egzamin, będzie zależało, czy gmina będzie chciała stosować takie rozwiązanie częściej.
(k)