W poniedziałek16 grudnia po raz pierwszy na nowym stadionie piłkarskim odpalono oświetlenie. Odbiory obiektu trwają. Piłkarze wejdą na murawę, ale co najwyżej treningowo, najwcześniej jesienią przyszłego roku
Maszty oświetleniowe mają po aż 39 metrów, na każdym z nich znajduje się 12 lamp (z możliwością dołożenia kolejnych 12). Średzka arena jest piątym stadionem w Wielkopolsce posiadającym profesjonalne oświetlenie, przy którym w przyszłości będzie można rozgrywać mecze. Takie stadiony są już w Poznaniu (Bułgarska), w Kaliszu, Wronkach i Grodzisku Wielkopolskim.
Przypomnijmy, że do zakończenia inwestycji zostało jeszcze całkiem sporo, w sumie na kwotę 5,9 mln zł. Jeśli liczyć, że w przyszłorocznym budżecie znajdzie się 1,3 mln zł, to nietrudno wyliczyć, że zabraknie do końca inwestycji 4,6 mln zł. Trzeba jeszcze wykonać instalację elektryczną - 835 tys. zł, instalację sanitarną, wentylację, klimatyzację, centralne ogrzewanie - 1.323.500 zł, roboty budowlane wykończeniowe, widownia i winda - 1.653.000 zł, dach trybun 1.418.000 zł, zagospodarowanie terenu, miejsca postojowe, oświetlenie zewnętrzne - 687 tys. zł.
W przyszłym roku mają toczyć się prace na jednej kondygnacji w budynku stadionowym. Będą realizowane prace instalacyjne oraz wykończeniowe. Obecnie planuje się, że piłkarze - seniorzy będą mogli pierwszy mecz rozegrać wiosną 2021 roku, czyli za półtora roku. Do tego czasu cała inwestycja na pewno nie będzie zakończona. Dziś samorządowcy szacują, że potrzeba na to nawet około 3 lat.
(kóz)