KRZYKOSY. Wieloletni radny i społecznik Jerzy Dominik odebrał w ubiegłym tygodniu statuetkę "Zasłużony dla Gminy Krzykosy"

Co roku odbywa się gala, podczas której wręczane są statuetki "Zasłużony dla Gminy Krzykosy". W tym roku, ze względu na pandemię, uroczystość była skromna i odbyła się na zakończenie sesji Rady Gminy, w ubiegły czwartek 11 marca.

Nominacje do nagrody były tym razem cztery: Marian Polowczyk, Jerzy Dominik, Grzegorz Nowak i Stanisław Litke. Kapituła zdecydowała, że tytuł "Zasłużony dla Gminy Krzykosy za 2020 rok" otrzyma Jerzy Dominik.

Jerzy Dominik jest od 1988 roku radnym gminy. Swoją działalność społeczną zaczynał od Związku Młodzieży Wiejskiej, której przez pewien czas był także przewodniczącym. Zajmował się wówczas m.in. organizowaniem wielu imprez kulturalnych i sportowych w Pieczkowie i całej gminie Krzykosy. Działał także w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pięczkowie, której w latach 80. był kronikarzem. Pod koniec lat 80. włączył się w inicjatywę budowy kaplicy przy cmentarzu. Szukał wówczas sponsorów. Aktywnie działał także w Wiejskim Towarzystwie Tenisowym w Solcu, współorganizując turnieje piłkarskie i festynu rekreacyjne. To z jego inicjatywy wybudowano plac zabaw dla dzieci w Pięczkowie przy ul. Wrzesińskiej. Od wielu lat działa także w zespole Tośtoki.

Statuetkę Jerzemu Dominikowi wręczyli przewodniczący Rady Gminy Krzykosy Krzysztof Jankowiak i wójt Andrzej Janicki.

Jerzy Dominik dziękował prezesowi WTT Andrzejowi Paczkowskiemu za nominacją, a kapitule za przyznanie nagrody. - Cieszę się, że ktoś docenił moją pracę. Miło pracować dla ludzi, choć czasami łezka w oku zakręci się jak brakuje za to dobrego słowa. Trzeba iść jednak do przodu. Jeśli zdrowie pozwoli, dalej będę pracować dla ludzi i z ludźmi - mówił Jerzy Dominik.

(k)