Aleksandra Pohl
kierownik kina Baszta w Środzie

Jesienią nie zabraknie w kinie Baszta ciekawych premier, dobrych filmów dla dzieci i dorosłych. Już dziś zapraszamy na nie naszych przyjaciół, a także nowych kinomanów. Będzie sporo premier i nowości, także spośród polskich premier.
Bacznie śledzimy to, co dzieje się podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Gdyni. Niektóre z premier już niebawem będzie można obejrzeć w Środzie. Będą to zarówno komedie, dramaty jak i filmy kontrowersyjne, które w ostatnim czasie wywołują sporo emocji i dyskusji. Na pewno będzie też spora oferta dla dzieci. Warto więc śledzić nasz repertuar. Wśród premier będą m.in. takie tytuły jak: „Mała stopa", „Bez litości", „Hotel Transylwania 3", „Serce nie sługa", „Kler", „Planeta singli 2", „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda", „Narodziny gwiazd" czy „Zegar czarnoksiężnika".
Sporo ciekawych, trudnych i ambitnych filmów obejrzeć będzie można w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Na przegląd filmów dokumentalnych zapraszam razem ze Średzkim Towarzystwem Kulturalnym. Będzie też sporo seansów dla szkół, które są zaprzyjaźnione z naszym kinem i chętnie tu wracają.
Kino Baszta jest dla mnie miejscem wyjątkowym. Wróciłam tu po ponadpółtorarocznej nieobecności. Mogę zapewnić, że nie będzie rewolucji, trzęsienia ziemi, choć trochę zmian, tak na jesień, zamierzam wprowadzić. Będą to na przykład późniejsze godziny seansów, więcej filmów dla pełnoletnich kinomanów. Nie chcę i nie zamierzam robić tu rewolucji.
Chcę podziękować chłopakom z kina, że tak dobrze działali w czasie mojej nieobecności. Dziękuję też kinomanom za serdeczne przyjęcie. To było dla mnie bardzo wzruszające. Cieszę się, ze wróciłam i zapraszam do kina Baszta.
pik