W rejonie ulicy Akacjowej w Środzie trwa budowa kanalizacji sanitarnej. Nowa inwestycja to 2,5 km nowej sieci kanalizacyjnej, 80 podłączonych nowych posesji
Przypomnijmy, że 30 kwietnia została podpisana umowa z Joanną Furmaniak-Misiak i Karolem Misiakiem, właścicielami firmy Fur-Bud w Żerkowie rozbudowę kolektorów sanitarnych i deszczowych w rejonie ulicy Akacjowej. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej odbywa się w ulicach Liliowej, Konwaliowej, Akacjowej, Jaśminowej, Tulipanowej, Kalinowej, Kórnickiej, Stachury i Hłaski.
Inwestycja jest współfinansowana ze środków pochodzących z Unii Europejskiej. Całość kosztuje 2.940.930 zł. Gmina może liczyć na dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w 50 proc. - Budowa kanalizacji w dwóch etapach będzie tak prowadzona, aby nie wyłączać na długi czas całej ulicy Akacjowej. Pierwszy etap będzie więc dotyczyć odcinka od ul. Kosynierów do ul. Jaśminowej. Dopiero po jego ukończeniu rozpoczną się prace na odcinku od ul. Jaśminowej do Kórnickiej - mówił nam już wcześniej Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Nadzoru Technicznego Urzędu Miejskiego w Środzie.
Projekt przewiduje budowę kanalizacji sanitarnej i odtworzenie istniejących nawierzchni. Oznacza to, że na ul. Akacjowej położony zostanie dywanik, ale nie będzie krawężnika i chodnika. W projekcie nie ma bowiem pieniędzy na kanalizację deszczową, a bez niej nie ma mowy o wykonaniu kompletnej drogi. Na pozostałych ulicach także nie ma szans na nowe nawierzchnie. Zostaną one tylko doprowadzone do stanu przejezdności, czyli mają wrócić do stanu sprzed inwestycji.
(k)