KRZYKOSY. Wspaniale bawiono się w niedzielne popołudnie podczas podwórkowego muzykowania
Przy pięknej słonecznej pogodzie amfiteatr w Krzykosach, zapełniony po brzegi, gościł po raz kolejny kapele podczas „Podwórkowego muzykowania", które obfitowało w dobrą muzykę, humor i wspaniałą zabawę. Przekonać o tym mogli się wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzili Krzykosy. To było Wielkopolskie Spotkanie Kapel Podwórkowych, które zebrały się po raz czternasty na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury.
Gospodarzem spotkania była kapela Szczuny z Sulęcinka. W tegorocznym Spotkaniu Kapel Podwórkowych wzięły udział trzy kapele: Bielawska Kapela z Bielawy, Kapela z Kopyta z Konina, Swoja Wiara z Murowanej Gośliny oraz Zofia Dragan z gwarą poznańską. Amfiteatr rozbrzmiewał biesiadnymi nutami, byli przebierańcy, skecze, dowcipy i kawały. Każda z kapel zaprezentowała się na scenie z 45-minutowym programem. W przerwie pomiędzy występami kapel publiczność bawił Zofia Dragan prezentując fantastyczną gwarę poznańską.
W tym roku organizatorzy postanowili nie przyznawać nagród.
Organizatorzy na łamach „Gazety Średzkiej" dziękują wszystkim sponsorom, darczyńcom, dzięki którym w Krzykosach mógł znów zagościć klimat podwórkowego muzykowania.
(tom)