ZWOLA. Karmelici ze Zwoli opublikowali kolejny „List do Przyjaciół". Wynika z niego, że klasztor, a przynajmniej jego pierwsza część, zostanie otwarta na Boże Narodzenie
Impulsem do napisania listu była uroczystość św. Teresy od Jezusa, patronki klasztoru w Zwoli, która przypadał w miniony czwartek, 15 października. Z tej okazji wieczorna msza w kaplicy w Zwoli przy budowanym klasztorze była odprawiona w intencji wszystkich przyjaciół i dobroczyńców klasztoru w Zwoli.
Jak w liście piszą zakonnicy ze Zwoli, mieli oni cichą nadzieję, że pierwszą część klasztoru uda się oddać do użytku właśnie na uroczystość św. Teresy od Jezusa. Jednak z powodu konieczności zapewnienia odpowiedniej ilości wody do celów przeciwpożarowych oraz związanych z tym dodatkowych wydatków (szacowanych na 120 tys. zł) nie udało się tego zrealizować.
Jak informują karmelici, obecnie - oprócz przygotowania do budowy naziemnego zbiornika wody przeciwpożarowej - wewnątrz budynku prowadzone są prace wykończeniowe: montaż wyposażenia łazienek, układanie płytek gresowych na dolnym korytarzu, montaż drzwi na parterze. Trwają przygotowania do ostatniego malowania ścian i sufitów, umeblowania pokoi oraz dokończenia wystroju chóru (kaplicy).
Zakonnicy mają nadzieję, że z Bożą pomocą i ze wsparciem przyjaciół uda się do końca tego roku zakończyć wszystkie prace i na święta Bożego Narodzenia będą mogli, wraz z życzeniami, przedstawić program rekolekcji wraz z zaproszeniem do Zwoli. W imieniu wspólnoty karmelitów bosych ze Zwoli list podpisał br. Roman Jan od Krzyża OCD.
krzem