Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową ze Środy zatrzymali 32-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli marihuanę do wytworzenia ponad 4 tysięcy porcji, kokainę, szafy do profesjonalnej uprawy i inne akcesoria używane w handlu narkotykami. Mieszkaniec Środy został tymczasowo aresztowany
Przynajmniej kilka razy w roku średzcy policjanci zatrzymują osoby w związku z przestępstwami narkotykowymi. Najczęściej są to osoby zatrzymane ze stosunkowo niewielką ilością środków odurzających. Od czasu do czasu zatrzymywani są jednak producenci i handlarze. Tak było ostatnio w Środzie.
Kilka dni temu policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Powiatowej Policji w Środzie zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze pracowali nad sprawą kilka miesięcy i mieli już stuprocentową pewność, że mieszkaniec Środy jest mocno zaangażowany w proceder narkotykowy. W grę wchodziła uprawa, porcjowanie, handel i sprzedaż odurzających środków.
Jednak widok, jaki zastali policjanci w jednym z mieszkań musiał ich zapewne zaskoczyć skalą profesjonalizmu. Przygotowana policyjna realizacja zakończyła się 4 listopada przeszukaniem kilku mieszkań użytkowanych przez podejrzanego. W lokalach pozostających w dyspozycji handlarza, funkcjonariusze znaleźli marihuanę gotową do przygotowania ponad 4 tysięcy porcji, wartościową kokainę i specjalistyczny sprzęt do uprawy.
Dowody nie pozostawiały cienia wątpliwości, że 32-latek był mocno zaangażowany w narkotykowy rynek. Sąd wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu. Średzianin na sprawę będzie oczekiwał już za kratkami. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
(r)