Kilkanaście tysięcy złotych wyniósł z mieszkania swoich znajomych 16-letni chłopak. Zatrzymali go średzcy policjanci. Sprawa nastolatka znajdzie swój finał w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich
3 lipca do Komendy Powiatowej Policji w Środzie zgłosiła się zaniepokojona kobieta. Mieszkanka powiatu średzkiego poinformowała policjantów, że z jej domu zniknęły oszczędności. Nic nie wskazywało na to, by do budynku mieszkalnego ktoś się włamał. A mimo to w domu nie było zaoszczędzonych kilkunastu tysięcy złotych.
Trudność sprawiało też ustalenie dnia, w którym zginęły banknoty. Śledczy dokonali oględzin budynku oraz pomieszczenia, w którym przechowywana była gotówka, a także przesłuchali domowników oraz wszystkie osoby, które mogły przebywać w okradzionym domu.
Zebrany materiał dowodowy skierował podejrzenia detektywów na 16-latka, który przyjaźnił się z jedną z córek właścicieli. Podjęte przeszukanie w miejscu zamieszkania młodego chłopka potwierdziło przypuszczenia policjantów. W pokoju nastolatka kryminalni odnaleźli ukrytą kopertę ze sporym plikiem banknotów. Ich ilość oraz nominały pasowały idealnie do kwoty, która zniknęła z domu okradzionej kobiety.
Wina 16-latka nie budziła żadnych wątpliwości. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezioną gotówkę, która trafi do prawowitych właścicieli. Sprawą nastoletniego złodzieja zajmie się natomiast Sąd Rodzinny i Nieletnich, który zadecyduje o formie kary dla chłopaka za popełniony czyn karalny.
(r)