Na Średzkiej Kolei Powiatowej znowu się dzieje. Po zaawansowanych pracach na „kipie", a także wymianie szyn w Polwicy rozpoczęły się intensywne działania przy naprawie torowiska w okolicy Bagien Średzkich
Rozpoczął się kolejny remont torowiska Średzkiej Kolei Powiatowej, tym razem jest to wyjazdowy odcinek ze Środy. - Miło także nam poinformować, że inwestycje na naszej kolei nie będą zwalniać także w rozpoczynającym się 2021 roku - w ostatnich dniach wystartowały prace związane z naprawą główną liczącego 800 m odcinka toru w rejonie Bagien Średzkich, realizowane przez spółkę Powiatowe Centrum Inwestycji w Środzie Wlkp. - czytamy na oficjalniej stronie Średzkiej Kolei Powiatowej.
Jak dowiedzieliśmy się w PCI, prace polegają na kompleksowej wymianie nawierzchni torowej, a w szczególności na demontażu istniejącego torowiska, regulacji planu i profilu podtorza, wykonaniu podsypki z tłucznia, ułożeniu nowych podkładów, montażu i przytwierdzeniu szyn na podkładach, a także podbiciu torowiska.
To kolejny już remont infrastruktury wąskotorówki w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że w listopadzie zakończyła się naprawa 220-metrowego odcinka torowiska w Polwicy, gdzie zostały wymienione również szyny pozyskane w formie darowizny od PKP PLK. We wrześniu natomiast został przeprowadzony zaawansowany remont wiaduktu nad linią normalnotorową na słynnej „kipie".
Jak wskazują wielokrotnie miłośnicy kolejki, tylko konsekwentne prowadzenie napraw infrastruktury pozwoli utrzymać ciągłość kursowania leciwej wąskotorówki, która w sezonie letnim przewozi kilkadziesiąt tysięcy pasażerów.
KK