Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali dwa kombinezony i trzy hełmy motocyklowe. Sprzęt zakupił i przekazał powiat średzki
- Choć do cieplejszych dni jeszcze trochę czasu, to należy przypomnieć, że to właśnie patrole motocyklowe mocno wspierają bezpieczeństwo na drogach. Są bardzo mobilne - wskazuje szef średzkiej drogówki kom. Marcin Puzicki. - Mogą szybko dojechać na miejsce wypadku, łatwiej przemieszczają się po ruchliwej trasie katowickiej, na których przeważa transport ciężki. Na jednośladach pracujemy od marca do nawet listopada. W całym ubiegłym roku dwóch funkcjonariuszy pełniących służbę na tym środku transportu ujawniło ponad siedemset wykroczeń.
M. Puzicki informuje również, że patrole na jednośladach kieruje głównie do zabezpieczania biegów, rajdów, wspierania poznańskiego maratonu, wydarzeń plenerowych, no i przede wszystkim obsługi i zabezpieczeń zdarzeń drogowych.
Mundurowi ze Środy korzystają z dwóch motocykli honda CBF 1000. Policjanci pełniący na nich służbę, oprócz zwykłych wymagań formalnych - czyli prawa jazdy kat. A, muszą przejść specjalistyczne kursy w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Taki policjant na motocyklu powinien również posiadać odpowiedni strój, który chroni go nie tylko przed trudnymi warunkami.
Dwa takie specjalistyczne mundury, a dokładnie kombinezony, oraz trzy hełmy motocyklowe przekazało funkcjonariuszom Starostwo Powiatowe w Środzie. - Chcę podkreślić, że to dla moich policjantów bardzo wartościowy dar. Na używanych dotychczas ubraniach było widać już ząb czasu. Przestały pełnić swoją funkcję ochronną, bo zwyczajnie się zużyły. Darowizna trafiła już do funkcjonariuszy, a ci użyją go w pierwszych dniach wiosny - mówi szef średzkiej drogówki.
(k)