Nowa siedziba Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Środzie spodobała się mieszkańcom powiatu średzkiego. Jasne, przestronne wnętrza, trochę nowoczesnej techniki - wszystko to budzi zaciekawienie i sprawia, że oczekiwanie na załatwienie spraw w wydziale stało się przyjemniejsze
Przeprowadzka z ulicy Daszyńskiego na Czerwonego Krzyża przebiegła sprawnie. Wszystkie systemy zadziałały i w poniedziałek wydział mógł normalnie obsługiwać klientów. Oficjalnego otwarcia dokonano w poniedziałkowy poranek, tuż po godz. 7:00. Wstęgę przecinali starosta Marcin Bednarz, wicestarosta Piotr Kasprzak, burmistrz Wojciech Ziętkowski. Przypomnijmy, że teraz wydział ma przestronną poczekalnię, 2 sale operacyjne ze stanowiskami dla klientów oraz pomieszczenia biurowe. Jest wyposażony w nowoczesny system kolejkowy. Budynek został przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przy budynku jest również parking.
Wydział Komunikacji i Transportu pracuje bez zmian w poniedziałek od 8:00 do 16:00, od wtorku do czwartku od 7:00 do 15:00, a w piątek od 7:00 do 16:00. Zmieniły się za to numery telefonu do wydziału. Teraz w sprawie rejestracji pojazdów dzwonić należy pod numery 61 102 11 40 do 44, a odnośnie prawa jazdy - 61 102 11 45.
pik