Znane są już wyniki ćwierćfinału konkursu Wielkopolska Miss i Wielkopolska Miss Nastolatek. W poznańskim Novotelu zostały wyłonione półfinalistki
W grupie 50 pań walczących o koronę Wielkopolskiej Miss znalazła się Gabriela Mierzwa ze Środy. Natomiast w gronie 50 kandydatek do tytułu Wielkopolska Miss Nastolatek są Amelia Kajdan z Sulęcinka i Joanna Wiechcińska z Chociczy.
Na kandydatki było można głosować wysyłając SMS-y, lajkując na Facebooku i Instagramie, a także rywalizując już bezpośrednio podczas poznańskiego ćwierćfinału. Teraz półfinalistki mają czas na przygotowanie się do kolejnego etapu zmagań.
(k)

Konkurs jak przygoda
Średzianka Gabriela Mierzwa znalazła się w półfinale konkursu Wielkopolska Miss. W sobotę przeszła przez ćwierćfinał konkursu i awansowała do grupy 50 najpiękniejszych dziewczyn regionu
Gabriela Mierzwa jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Środzie. Obecnie jest studentką psychologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. "Psychologia zdecydowanie wchodzi w ramy moich zainteresowań, ale oprócz tego uwielbiam tańczyć. Tańczę taniec klasyczny oraz bellydance w szkole tańca Lafitnessclub. Bardzo interesują mnie również podróże. Wszelki wolny czas staram się zagospodarować właśnie wyjeżdżając w ciekawe miejsca" - mówi.

Zbigniew Król - Jak to się stało, że zdecydowałaś się wystartować w konkursie Wielkopolska Miss?
Gabriela Mierzwa - To była spontaniczna decyzja. Podjęłam ją pewnego jesiennego wieczoru, siedząc przed komputerem. Parę miesięcy później przyszedł do mnie mail z pozytywną odpowiedzią i zaproszeniem na casting. Podchodzę do tego konkursu na zasadzie przygody, możliwości poznania interesujących osób.

Jak wyglądały przygotowania do ćwierćfinału i jak sama gala w Poznaniu?
Ćwierćfinał odbywał się w poznańskim Novotelu. Wcześniej miałyśmy czas na makijaż, przygotowanie się oraz próbę. Następnie była gala, podczas której prezentowałyśmy się w strojach kąpielowych i sukienkach koktajlowych. Było ok. 120 kandydatek - razem z dziewczynami startującymi w Wielkopolska Miss Nastolatek. Do półfinału przeszło 80 - 50 dorosłych i 30 nastolatek.

Jak radziłaś sobie ze stresem? Co było najtrudniejsze?
Nie było to dla mnie stresujące wydarzenie, tylko tuż przed samym wyjściem czułam pewną adrenalinę towarzyszącą występom publicznym. Podchodzę do tego z dystansem. Najważniejsze są dla mnie studia. Myślę, że dla mnie najtrudniejsze było wyjście w stroju kąpielowym, przełamanie tej bariery wstydu.

W takim razie zdradź jeszcze, jak będą wyglądać przygotowania do półfinału i kiedy on będzie miał miejsce?
Tego, niestety, nie mogę powiedzieć, ale zapewniam, że wkrótce się Państwo dowiedzą. Z pewnością wszyscy zostaną poinformowani i zaproszeni.