NOWE MIASTO. W 2020 nowomiejska biblioteka wydała książkę "Dzieje kościoła pw. Św. Trójcy oraz dworu w Nowym Mieście nad Wartą". Autorami książki są Dariusz Andrzejczak oraz Witold Miedziak. Publikację dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
W ramach promocji książki odbędą się trzy spotkania, które będzie można obserwować online. Spotkania odbędą się m.in. z prof. UAM dr. hab. Marcinem Ignaczakiem (autorem przedmowy), dr. Tomaszem Ratajczakiem (autorem recenzji) oraz główne i ostatnie spotkanie z autorami książki. Terminy spotkań będzie można sprawdzić na stronie Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto na Facebooku.
Biblioteka przyjmuje też zapisy dla osób zainteresowanych zakupem książki z imienną dedykacją, którą autorzy wpiszą podczas spotkania w bibliotece. Z powodu pandemii COVID-19, możliwe jest tylko takie rozwiązanie. W tym celu biblioteka, także poprzez swoje filie w Chociczy i Boguszynie, prosi o osobisty kontakt, w godzinach pracy poszczególnych placówek. Koszt publikacji to 50 zł.
(k)