W Wielki Czwartek do 150 rodzin z gminy Środa trafiły paczki świąteczne przygotowane w ramach akcji „Radosne święta w każdym domu"
To była już 36. edycja Średzkiej Akcji Samopomocy. Przed dwa weekendy wolontariusze kwestowali w pięciu średzkich sklepach - dwóch SAM-ach, obu Biedronkach i Intermarche. O włączenie się do akcji prosili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Rolniczych, Szkoły Podstawowej w Słupi Wielkiej, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 - w tych trzech szkołach aktywnie jako wolontariusze pracowali również uczniowie gimnazjum Keglik oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Zebrali oni około 950 kg żywności o wartości około 8700 zł.
Swoją „cegiełkę" dołożyli do akcji również SP 2 oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji. Za przygotowanie paczek i wytypowanie rodzin, które je otrzymają odpowiadała jak zwykle kadra Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie.
W ramach wielkanocnej akcji przygotowano 150 rodzinnych paczek świątecznych (każda o wadze około 4 kg i wartości około 45 zł). Dary o wartości około 450 zł (czekolady, cukier, kawa, herbata czy soki) przekazano również do Domu Pogodnej Jesieni. Trafiły one do mieszkańców domu w niedzielny poranek, podczas uroczystego śniadania wielkanocnego.
Duża część zebranych słodyczy została podzielona i zapakowana dla dzieci. Łącznie przygotowano 100 paczek o wartości około 15 zł. Dzieci otrzymały je m.in. podczas świątecznego spotkania i zabawy na terenie Centrum Sportu i Rekreacji „Stadion Średzki". Tam na dzieci czekały gry i zabawy przygotowane przez kadrę OPS i instruktorów z centrum i zarazem trenerów Polonii Środa. Życzenia dzieciom i dorosłym złożyła dyrektor OPS Danuta Wieczorek. Atrakcją była wizyta kurczaka, który w zastępstwie wielkanocnego zajączka, odwiedził dzieci, by popsikać je wodą i wspólnie z nimi spędzić czas.
Organizatorem akcji był Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Eripio.
Tradycyjnie przy tej okazji nie mogło zabraknąć świątecznych kartek. Na Wielkanoc kartki przygotowały dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego Kompas ze Środy.
pik