W niedzielę w Zaniemyślu odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaniemyski sztab WOŚP zebrał w sumie 12.024,81 zł, czyli prawie dokładnie tyle samo co rok wcześniej
Jak co roku, sztab WOŚP miał swoją siedzibę w Gminnym Ośrodku Kultury. W niedzielę o godz. 8:00 rano zebrali się wolontariusze z opiekunami. O bezpieczeństwie podczas kwesty mówił mł. aspirant Mariusz Idziorek, dzielnicowy z Zaniemyśla. Po odprawie wolontariusze otrzymali identyfikatory, puszki oraz szaliki i rękawiczki zafundowane przez WOŚP i wyruszyli kwestować w całej gminie. Jak co roku, wolontariuszami była młodzież ze szkół z gminy Zaniemyśl. Młodzi mogli w GOK-u zjeść drożdżówkę i wypić ciepły napój, co było możliwe dzięki sponsorowi - Piekarni - Cukierni Michał Łobza. Łącznie w całej gminie kwestowało 24 wolontariuszy, którzy pomimo chłodu z wielkim zapałem przemierzali ulice.
Po zakończeniu zbiórki, w sali GOK rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie zaprezentowali się młodzi wokaliści z grupy działającej przy GOK, prowadzonej przez Klaudię Popielską. Zaśpiewali: Amelia Jankowiak, Julia Kasprzyk, Anita Kaźmierczak, Jakub Kośmider, Jagoda Kloc, Nikola Skibińska, Zuzanna Sobkowiak, Dorota Staszak i Zuzanna Zbroja. Śpiewali indywidualnie, a na koniec wspólnie brawurowo zaśpiewali przebój Michaela Jacksona "We are the World". Po tym wspaniałym występie odbył się koncert duetu Klaudia Popielska i Adam Mieloch. Można było również obejrzeć wspaniały występ młodych baletnic, prowadzonych przez Agnieszkę Skarbecką.
Wszystkie przedmioty podczas licytacji cieszyły się dużym zainteresowaniem i wszystkie zostały zlicytowane. Licytowane były gadżety, które sztab otrzymał od Fundacji WOŚP oraz od sponsorów z Zaniemyśla, a wśród gadżetów były dwie wejściówki na Zaniemyskie Bitwy Morskie. Moneta srebrna "Inauguracja pontyfikatu Jana Pawła II" z 2006 roku została kupiona za 160 zł, a jedna z płyt CD Sylwii Grzeszczak - za 160 zł. Licytację poprowadziła Anna Nowak, szef sztabu w Zaniemyślu i dyrektor GOK.
W sumie sztab przy GOK Zaniemyśl zebrał 12.024.81 zł. Przed rokiem w Zaniemyślu zebrano 12.131,44 zł, a rok wcześniej 9.391,36 zł.
Sztab WOŚP w Zaniemyślu składa podziękowania: Piekarni - Cukierni M. Łobza z Zaniemyśla, wolontariuszom i opiekunom, wszystkim artystom występującym na scenie GOK-u, grupie baletowej prowadzonej przez Agnieszkę Skarbecką, Marii Koniarek i Beacie Hołdernej oraz Dorocie Goździak za pomoc w przeliczaniu zebranych środków, Piotrowi Szukale i Renacie Burdelak - pracownikom GOK-u oraz wszystkim osobom za okazane serce, przychylność i za to, że Zaniemyśl potrafi razem działać wspierając zdrowie i życie dzieci oraz osób starszych. - Jesteście niesamowici. Brawo - dodaje dyrektor A. Nowak.
krzem