W sobotę odbyło się oficjalne otwarcie lodowiska w Środzie. Lodowisko znajduje się na terenie Stadionu Średzkiego i działa przez siedem dni w tygodniu
Lodowisko znajduje się tuż za halą sportową. Auto można zaparkować na parkingu na halą. W sobotę obiekt otworzyli: starosta Marcin Bednarz, prezes spółki Środa XXI Joanna Marusik i dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki Mariusz Kułak.
Na lodowisko obecnie można się wybrać od poniedziałku do piątku w godz. 14:00 - 21:00, a w sobotę i niedzielę w godz. 11:00 - 21:00. Ale uwaga! Możliwość korzystania z obiektu odbywa się w sesjach. Sesje trwają 60 minut, po czym następuje 30 minut czyszczenie lodu. Rozkład jazdy w tygodniu jest zatem następujący: 14:00 - 15:00, 15:30 - 16:30, 17:00 - 18:00, 18:30 - 19:30, 20:00 - 21:00.
Obiekt dysponuje na razie 25 parami łyżew. Z czasem powinno być ich więcej.
Wykonawcą inwestycji była spółka Środa XXI, która już wcześniej zakupiła namiot na lodowisko. Przez kilka ostatnich miesięcy namiot znajdował się na Wyspie Edwarda. Kiedy temperatury spadły, w tempie ekspresowym przygotowano płytę lodowiska, która prezentuje się imponująco. Jak podało Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki, na lodowisku znajduje się 800 m sześc. lodu.
Na razie obiekt jest udostępniany chętnym za darmo. Podobnie za darmo można korzystać z łyżew.
Trzeba też zdawać sobie sprawę, że w hali namiotowej jest chłodno. Nie jest ona oczywiście ogrzewana, a prawdziwy lód zapewne dodatkowo obniża temperaturę powietrza.
Przy obiekcie takiej jakości aż się prosi o kolejne inwestycje. Przy lodowisku nie ma bowiem toalet, brakuje też ciepłego miejsca, gdzie można się przebrać, zostawić wierzchnią odzież i założyć łyżwy. Warto, aby o tym pomyśleć, bo wydaje się pewne, że miejsce będzie żyć przez całą zimę, a może i wczesną wiosnę.
(kóz)

LODOWISKO OD SOBOTY PŁATNE
Dzieci, młodzież szkolna, studenci, emeryci za okazaniem legitymacji od poniedziałku do czwartku mogą korzystać z lodowiska bezpłatnie. W piątki soboty, niedziele oraz święta bilet będzie kosztować 3 zł za godzinę
Bilet normalny kosztuje 5 zł od poniedziałku do czwartku, a w pozostałe dni 8 zł. Bilet rodzinny mały (2+1) 8 zł w pierwsze cztery dni tygodnia i 12 zł w pozostałe, rodzinny średni (2+2) odpowiednio 8 zł i 14 zł, rodzinny duży (trójka dzieci i więcej) odpowiednio 8 zł i 16 zł.
Karnet ulgowy (10 wejść) na wizyty na lodowisko od piątku do niedzieli plus święta - to koszt 20 zł, karnet normalny na 10 wejść kosztuje 50 zł/h, wypożyczenie łyżew 5 zł/h.
Na lodowisko obecnie można się wybrać od poniedziałku do piątku w godz. 14:00 - 21:00, a w sobotę i niedzielę w godz. 11:00 - 21:00. Ale uwaga! Możliwość korzystania z obiektu odbywa się w sesjach.