W niedzielę 23 najpiękniejsze Polski stanęły do walki o tytuł i koronę Miss Polski 2020. Była wśród nich Martyna Zimmer z Jezior Wielkich. Choć nie awansowała do finałowej dziesiątki, to podczas gali, zorganizowanej przez telewizję Polsat, zaprezentowała się świetnie
Galę poprowadzili Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna. Koronę Miss Polski zdobyła 22-letnia Anna-Maria Jaromin z Katowic. Pierwszą vice Miss Polski 2020 została Natalia Balicka, tegoroczna Miss Wielkopolski.
Finał Miss Polski 2020 był inny niż zwykle. Wszystko przez epidemię koronawirusa, która skutecznie krzyżowała plany realizatorów. Po raz pierwszy w historii konkurs odbył się więc bez udziału publiczności, której pozostawało jedynie śledzenie zmagań swoich faworytek na ekranach telewizorów. W jury zasiadły same panie, wśród nich m.in. była Miss Polonia Ewa Wachowicz, a także Anna Wyszkoni, Viola Piekut, Joanna Liszowska, Olga Buława, Katarzyna Krzeszowska, Magdalena Kasiborska oraz Elżbieta Sawerska. Sędziowie widzieli kandydatki pierwszy na żywo, ponieważ kwalifikacje do konkursu odbyły się drogą online. Dziewczyny zaprezentowały się w kilku strojach: w kolekcji casual od Violi Piekut, strojach kąpielowych Self Collection, odzieży termicznej od Brubeck oraz w sukniach ślubnych i wieczorowych od Violi Piekut. Po ponaddwugodzinnych wyborach, jury ogłosiło, która z pań została Miss Polski 2020.
Martyna Zimmer, która do finału dostała się dzięki zielonej karcie regionalnej, zaprezentowała się podczas gali pięknie. "Mam 20 lat. Studiuję pedagogikę, specjalność edukacja elementarna i nauczanie dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Pracuję w przedszkolu i w przyszłości chciałabym otworzyć własne. Moją pasją, oprócz mojej pracy, jest sport oraz kino" - mówiła o sobie kandydatka. Do ścisłego finału nie udało się jej jednak awansować.
Mieszkanki powiatu średzkiego zdobywały już tytuły Miss Wielkopolski. Ale czy poza Martyną Zimmer walczyły o koronę najpiękniejszej w finale Miss Polski lub Miss Polonia?
(k)