Zespół Szkół Rolniczych w Środzie ma już jedną z najlepiej wyposażonych pracowni mechatroniczych w Wielkopolsce
W czwartek 10 października Zespół Szkół Rolniczych w ramach współpracy z firmą Homag otrzymał kolejne szafy sterujące do pracowni mechatronicznej, których wartość jak podkreśla dyrektor „Rolibudy" Ewelina Zawielak, określa się na jeszcze wyższą aniżeli szaf przekazanych szkole w maju. Wyposażenie pracowni w profesjonalny, najnowszej generacji sprzęt sterujący posłuży uczniom kształcącym się z zawodzie technik mechatronik, technik automatyk i technik elektronik. Obecnie uczniowie klasy I i II technikum mechatronicznego pod patronatem firmy Homag odbywają część zajęć praktycznych bezpośrednio w firmie pod okiem specjalistów, dzięki czemu mogą zdobywać najnowszą wiedzę w zakresie montażu i obsługi urządzeń, ale także wiele innych kompetencji poznając przy tym specyfikę pracy w dużym, nowoczesnym przedsiębiorstwie.
Uczniowie i nauczyciele zyskają także możliwość korzystania ze szkoleń oferowanych przez specjalistów z firmy Homag. Spotkanie, na którym przekazano sprzęt było okazją także do podjęcia rozmów na temat dalekosiężnych perspektyw kształcenia dualnego. Dyrektor ZSR E. Zawielak złożyła podziękowania dla prezesa zarządu firmy Homag Pawła Stoińskiego podkreślając znaczenie współistnienia edukacji i biznesu we współczesnej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele władz powiatu i gminy.
Podczas rozmów padło zapewnienie ze strony Homag Polska o chęci kontynuacji i pogłębianiu współpracy w zakresie edukacji młodzieży. Wspólnie podkreślono, że dla przedsiębiorstw produkcyjnych ważne jest poszukanie dróg współpracy ze szkolnictwem zawodowym w celu zapewnienia wysoko wykwalifikowanych kadr, a dla szkolnictwa zawodowego ważne jest wsparcie młodzieży przez biznes w pozyskiwaniu umiejętności zawodowych potrzebnych na rynku pracy.
(Sz)