ZAPASY. W sobotę w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie odbył się Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej w minizapasach oraz zapasach młodzików, młodziczek, juniorek młodszych w zapasach kobiet. Rywalizowało ponad 100 zawodników z klubów z całej Wielkopolski. Zapaśnicy Tęczy 11 razy stawali na najwyższym podium
Turniej otworzył burmistrz Wojciech Ziętkowski w asyście prezesa klubu ULKS Tęcza Zdzisława Majewskiego i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Jadwigi Wieland. Była to już prawdopodobnie 28 edycja zawodów, które przyciągają do Środy dzieci i młodzież z całego województwa. Turniej ma wymiar przede wszystkim towarzyski, ma być świetną zabawą dla najmłodszych, ale rywalizacja odbywa się już całkiem na poważnie. A że rywalizują najmłodsi, nie raz na ich twarzach pojawiają się łzy, spowodowane porażką, czy też bólem. Słów narzekania nie ma. Zapasy to sport dla ludzi o silnych charakterach, nawet jeśli mają po kilka lat.
Turniej co roku jest świetnie zorganizowany. Tak było i tym razem. Walki odbywały się na trzech matach, rywalizacja przebiegała sprawnie, o co dbała doświadczona grupa sędziów. Po zawodach odbyły się oczywiście dekoracje.
Turniej Mikołajkowy to co roku sprawdzian dla zawodników Tęczy Środa. W tym roku na matę wyszło aż 28 zapaśników ze średzkiego klubu. Każdy z nich dał z siebie wszystko i trenerzy mogli być na pewno zadowoleni. Warto też odnotować, że na trybunach zasiadło spore grono publiczności, najczęściej rodzice, dziadkowie i rodzeństwo zawodników biorących udział w rywalizacji. Średzianie walczyli z zawodniczkami i zawodnikami z klubów Grunwald Poznań, Grunwald Plewiska, Ceramik Krotoszyn, Hetman Gniezno, UKS Kiekrz i Unia Swarzędz.
Turniej zorganizowały ULKS Tęcza Środa, Wielkopolski Związek Zapaśniczy, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS, Urząd Miejski w Środzie i Starostwo Powiatowe w Środzie. Patronem medialnym zawodów była "Gazeta Średzka".
(k)

Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej
Wyniki średzian:
Młodzicy 1. Adam Dominiak (100 kg), 1. Jakub Dec (38 kg), 3. Tymoteusz Sikorski (42 kg), 3. Kacper Świdurski (53 kg), 3. Nikodem Janas (59 kg), 1. Maksymilian Siejak (66 kg), Marcin Spalik (85 kg);
Kobiety 1. Michalina Ignaszak (44 kg), 1. Gabriela Kaźmierowska (52 kg), 2. Aleksandra Kowalska (57 kg), 1. Zofia Polowczyk (60 kg), 2. Paulina Mrugas (29 kg), 1. Julia Guzenda (44 kg), Amelia Guzenda (44 kg);
Mini 2. Szymon Mrugas (25 kg), 2. Rafał Grzelak (27 kg), 1. Maciej Musielak (28 kg), 2. Marek Dajernik (28 kg), 3. Kamil Jurga (28 kg), 3. Marcin Mikołajczak (28 kg), 2. Jakub Mrugas (32 kg), 3. Mateusz Kulak (32 kg), 1. Krzysztof Baum (33 kg), 1. Antoni Stanicki (38 kg), 3. Antoni Musielak (41 kg), 1. Szymon Kowalczyk (50 kg), 3. Adam Krotofil (53 kg), 3. Przemysław Stolarski (53 kg).