KRZYKOSY. Prawdopodobnie do końca marca będzie gotowa płyta "Krzykosianie śpiewają Niepodległej". Nagrania odbywały się w studio Piotra Nowaka w Małoszkach
Płyta została zainspirowana koncertem „Krzykosianie śpiewają Niepodległej", jaki odbył się 3 lutego w auli Zespołu Szkół w Krzykosach i był podsumowaniem całorocznych działań związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości oraz wybuchu powstania wielkopolskiego. Pomysłodawcą, reżyserem i prowadzącą koncert była Edyta Kosmowska -bibliotekarz oraz nauczyciel języka polskiego. Wystąpił szkolny zespół wokalny GAMA prowadzony przez Annę Becela, a wspomagały go śpiewając partie chóralne i solowe absolwentki szkoły Weronika Szymańska, Eliza Dziuba, Weronika Krzysztofiak. Aranżacje muzyczne przygotował Piotr Nowak z ABB STUDIO, który zajął się też realizacją dźwięku.
Płyta była nagrywana w studio Piotra Nowaka. Nagrania są już gotowe. Płytę współfinansuje powiat średzki, który na to wydawnictwo muzyczne, a także na kolejne, które powstanie w drugiej części roku przeznaczył w sumie 5 tys. zł. Środki wygospodarowała także gmina Krzykosy i GOK w Krzykosach.
(k)