Spółka miejska sprzedała bardzo atrakcyjne tereny swojej dotychczasowej bazy przy ul. Kilińskiego. Teren będzie mógł być przeznaczony na budownictwo mieszkaniowe. Ale nie wcześniej niż w 2021 roku. Do tego czasu teren będzie mógł być użytkowany przez spółkę w dotychczasowej formie
Sprzedaż atrakcyjnej działki w centrum miasta przeszła jakoś zupełnie niezauważona. Pytaliśmy o nią radnych koalicji rządzącej i opozycji. Z osób zapytanych nikt nic o niej nie wiedział, a na ustach malowało się zdziwienie. Nas zdziwiło, że przetarg na sprzedaż nieruchomości ogłasza się w tak krótkim terminie i to jeszcze w dodatku w sam weekend majowy.
Nie można jednak powiedzieć, że spółka zrobiła ze sprzedaży tajemnicę. Zgodnie z prawem, ogłosiła przetarg, który opublikowała na swojej stronie internetowej, przyjęła oferty, a w zasadzie jedną ofertę, i sprzedała nieruchomość zgodnie ze zleconą wcześniej wyceną. Można zastanawiać się, czy cena za 6,5 tys. m kw. uzyskana przez LUKS jest atrakcyjna, ale jeśli przeliczymy ją na metry kwadratowe, to wychodzi 261 zł. Z naszych informacji wynika, że w Środzie to bardzo dobra oferta.
W dzisiejszej "Gazecie Średzkiej" zajmujemy się także innymi ciekawymi tematami. Z dziedziny gospodarczej koniecznie trzeba zwrócić uwagę na informację firmy Solaris Bus & Coach o pozyskaniu inwestora, którym ma zostać hiszpańska firma CAF. Na razie nie wiadomo, co to dokładnie oznacza. Solaris szukał inwestora już od jakiegoś czasu. Choć firma tego nie komentowała, o jej kłopotach rozpisywały się media ogólnopolskie. Z perspektywy Środy to temat bardzo ważny, bo Solaris ma u nas swoje dwie fabryki, a na początku roku może zacząć budować trzecią.
To ciąg dalszy silnie rozbudowującej się nieformalnej strefy gospodarczej na południu miasta. Pod działalność gospodarczą sprzedawane są tam kolejne duże działki. W ciągu kilku lat krajobraz w tym miejscu zmieni się nie do poznania. Nie ma wątpliwości, że Środa ciągle zyskuje na atrakcyjności. Teraz chodzi tylko o to, aby dobrze zagospodarować ten czas znakomitej koniunktury.
Zbigniew Król
zbigniew.krol@gazetasredzka.pl