DOMINOWO. W niedzielę odbył się rajd rowerowy. Pomimo kiepskiej pogody w rajdzie wzięło udział blisko dwieście osób
Rajd nosił długa nazwę „Rowerem odkryjmy nowe przystanki gminy Dominowo". Zorganizowany został bowiem w ramach wielkiego projektu realizowanego przez gminę Dominowo, a obejmującego modernizację gminnego transportu autobusowego. Koszt projektu to 3,4 mln zł, z czego dwa nowe autobusy kosztować będą 2,2 mln zł. W ramach inwestycji trwa już przebudowa 14 zatok autobusowych i 21 przystanków, gdzie postawione zostanie 25 nowych wiat przystankowych, a w samym Dominowie powstaje już parking w systemie „park and ride" i „bike and ride" z elektroniczną tablicą z rozkładem jazdy. Na wykonanie całego zadania gmina otrzyma 2,9 mln zł ze środków unijnych.
Część z tych środków przeznaczona została na rajd rowerowy, który odbył się w niedzielę. Rajdowicze startowali przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dominowie. Wytyczone zostały trzy trasy rajdu. Na dłuższą o długości około 30 km wyruszyło 56 osób (zapisanych było 78 osób). Na trasę krótszą (10 km) zapisało się 139, a na starcie stanęło 113 osób. Spora grupa 24 rowerzystów wyruszyła też z Murzynowa Kościelnego (zapisanych było 29 osób).
Do rajdu zapisali się nie tylko mieszkańcy gminy Dominowa, gdyż na rajd przyjechali również cykliści z Miłosławia, Wrześni, Gułtów, Kostrzyna, Środy, Targowej Górki, Jarosławca, Nekli, Poznania, Swarzędza, a nawet Rawicza. Na starcie nieco kropiło, ale nie wystraszyło to rajdowiczów i dobrze, bo później pogoda się poprawiła. Jechały całe rodziny, a uczestnicy byli w różnym wieku - od starszych do dzieci. Najmłodsze jechały na w siodełkach na rowerach rodziców, a była nawet jedna przyczepka rowerowa.
W przygotowaniu rajdu pomagała Grupa Rowerowa „Wielkopolanie", a jej członkowie prowadzili poszczególne grupy.
Meta rajdu została zlokalizowana przy Szkole Podstawowej w Gieczu. Tam na rajdowiczów czekała ciepła grochówka i herbata oraz nagrody. Każdy uczestnik rajdu otrzymał saszetki do rowera, dorośli także koszulki, a dzieci bidony i kubki termiczne. Wystąpiły dzieci ze szkoły z Dominowa, a chętni mogli się sprawdzić na profesjonalnym rowerowym torze przeszkód.
Patronem medialnym rajdu była „Gazeta Średzka".
krzem