11 listopada na Starym Runku 4 otworzyła się nowa w kawiarnia i cukiernia - Cafe Cezar. Na miejscu można nie tylko wypić kawę i spróbować ciasta, ale także kupić na wynos czy też zamówić słodkie wypieki
Cafe Cezar otworzyły Katarzyna Pacocha i Olga Pietrzyk. Pierwsza od lat mieszka w Szlachcinie, druga jest mieszkanką Wrześni. - Szukałyśmy nowego sposobu na życie i pomyślałyśmy o miłej kawiarni i cukierni. A że nasz dobry znajomy prowadzi takie miejsce we Wrześni, a przy okazji wypieka wspaniałe ciasta, wiedziałyśmy, że ciasto będzie właśnie od niego - mówią.
Cafe Cezar mieści się w tym samym miejscu, w którzy przez lata działał sklep spożywczy Adam i Ewa. Remont rozpoczął się w sierpniu. - Poza hydrauliką i elektryką większość prac wykonałyśmy same - śmieją się właścicielki. Na ścianach i na barze zawisły fotografie starej Środy. W środku jest wiele starych mebli, które panie same odnowiły. Jest także kącik dla dzieci. Być może latem w podwórzu powstanie ogródek.
W kawiarni od czasu do czasu można także liczyć na możliwość posłuchania muzyki "na żywo". Najbliższa okazja już w najbliższy piątek około godz. 18:00. Czy właścicielki polecają szczególnie jakieś ciasto? - Wszystkie są naprawdę pyszne, wykonane z naturalnych składników - zapewniają.
Co ciekawe, obie panie zajmują się także florystyką, dekorują sale ślubne. Ostatnio mają na to mniej czasu, ale liczą, że uda im się także z taką działalnością zaistnieć w Środzie.
Cafe Cezar doskonale wpisuje się w zmiany na średzkiej starówce. Do istniejących od lat na Starym Rynku Piwnicy pod Orłem i Restauracji Wiedeńska, dołączyła Cafe Sroka, a teraz Cafe Cezar. Tuż obok jest Kropka Pub i Kofi, a na deptaku doskonale znana Cukiernia Delicje. Do tego w okresie letnim w samym centrum miasta działa już kilka lodziarni. Miejmy nadzieję, że średzka starówka coraz bardziej będzie tętnić życiem.
(kóz)