CHOCICZA. Budowa pierwszego bloku, stawianego przez Waldemara Wesołka z Chociczy, dobiegła końca. Trwają jeszcze prace związane z ogrodzeniem
Z końcem minionego roku w Chociczy odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego bloku, który został wybudowany przy ul. Składowej w Chociczy. Inwestorem powstałej budowli jest Waldemar Wesołek. W uroczystym otwarciu bloku uczestniczyli: Waldemar Wesołek, wójt Aleksander Podemski, sołtys Wincenty Pawelczyk oraz ks. proboszcz Grzegorz Przybysz, który dokonał poświęcenia bloku.
Trzypiętrowy budynek składa się z 20 mieszkań. Co z pewnością ucieszy lokatorów - w budynku znajduje się winda. Już wiemy, że 13 mieszkań ma swoich właścicieli, a 7 jest jeszcze do pozyskania i kupna. Można nabyć mieszkania o powierzchni 40 m2 oraz mieszkania dwupokojowe o powierzchni 50 m2. Koszt 1 m2 to 3.200 zł.
Choć dokonano oficjalnego otwarcia pierwszego bloku, trwają jeszcze prace związane z ogrodzeniem. Dodatkowo można zakupić garaż, których stoi obecnie 10, a docelowo ma ich być 20. Powstaje też drugi blok i to zaledwie kilka metrów od stojącego już bloku oddanego do użytku. Warunki atmosferyczne nie przeszkadzają robotnikom, którzy wciąż intensywnie pracują - obecnie wylano już ławy fundamentowe na budowę drugiego bloku, a teren ogrodzono siatką.
Warto dodać, że inwestycje mieszkaniowe W. Wesołka w Chociczy nie są jedyne, bowiem w Śremie buduje się duże osiedle domków bliźniaczych i szeregowych, a kolejne bloki zostaną oddane do użytku w Robakowie koło Poznania.
(tom)