ZANIEMYŚL. Gmina Zaniemyśl ogłosiła przetarg na budowę dwóch pomostów pływających w ramach zadania, które nosi nazwę „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez rewitalizację miejsca do kąpieli nad Jeziorem Raczyńskim w Zaniemyślu"

Inwestycja polega na wykonaniu dwóch pomostów pływających na plaży miejskiej. Jeden z pomostów będzie pomostem cumowniczym, a drugi zaś pełnić będzie funkcję pomostu widokowego. W ramach inwestycji trzeba będzie najpierw wykonać demontaż istniejącego pomostu.

Wykonawca wykona montaż nowego pomostu pływającego z 82 sztuk modułów wysokoburtowych, tworzących jednolitą całość w kształcie litery U o wymiarach 30,75 x 50,43 x 24,6 m. Wymiar jednego modułu, z którego powinien zostać wykonany pomost widokowy to 1,22 x 2,46 x 0,50 m, o wyporności nie mniejszej niż 1139 kg. Pomost zakotwić należy za pomocą nierdzewnych żerdzi kotwiących zakończonych świdrem. Od zewnętrznej strony pomostu widokowego zostanie umieszczona lina z słupkami osadzonymi na pomoście, pomiędzy którymi rozmieszczona zostanie lina jutowa na trzech wysokościach.

W ramach zadania wykonać należy też pomost cumowniczy z 21 sztuk modułów podstawowych wysokoburtowych o wymiarach 1,22 x 2,46 x 0,50 m tworzących jednolitą całość w kształcie litery T. Od strony prawej przewiduje się przyłączenie do pomostu pomostów niskoburtowych w tej samej technologii.

Prace muszą zostać zakończone do 17 maja. Oferty można składać do środy.

Przy ocenie ofert pod uwagę zostaną wzięte cena (60 procent wartości oceny) i okres gwarancji. Oferty muszą być zabezpieczone wadium w wysokości 5 tys. zł.

Przypomnijmy, że gmina Zaniemyśl wybudowała już dwa, a nawet trzy takie pomosty. Pierwszy pływa na nowo powstałej plaży w Łęknie, w pobliżu pałacu. Szybko miejsce zdobyło popularność wśród mieszkańców Zaniemyśla i Łękna. Kolejny zwodowany został na plaży w Zwoli, która ma zostać przywrócona do użytkowania. To piękne miejsce ze zjawiskowym widokiem na Wyspę Edwarda i na plażę miejską po drugiej stronie jeziora. Trzeci pomost, który jednak nie ma funkcji rekreacyjnej, to element miejsca wodowania łodzi ratowniczych w Zaniemyślu, w pobliżu ośrodka Niezamyśl.

To niejedyne „elementy pływające", z których słynie Zaniemyśl. Pływający jest bowiem również pomost na Wyspę Edwarda, który nie tylko ułatwia dostęp na wyspę, ale również sam w sobie jest atrakcją, gdyż dla wielu osób spory przeżyciem jest samo przejście na wyspę.

krzem