NOWE MIASTO. Zakończyły się prace przy budowie nowych urządzeń na placu zabaw w Nowym Mieście. Do zakończenia wszystkich prac pozostało jeszcze tylko uporządkowanie nawierzchni i wysypanie nowego piasku. Nie pozwalają na to obecne warunki pogodowe i możliwe, że prace te zostaną wykonane dopiero po zimie
Przypomnijmy, że ze środków z budżetu gminy zakupiono cztery elementy zabawowe, a ich koszt łącznie z montażem wyniósł 96.126,50 zł. W jego skład wchodzą statek Magellana - modyfikacja, zjazd linowy, karuzela tarczowa z siedziskami, huśtawka wagowa modliszka.
- Na placu zabaw „Zdroje" dokonaliśmy wymiany czterech elementów zabawowych. Chcieliśmy, aby pojawił się tu element oryginalny, niewystępujący w okolicy, a jednocześnie nawiązujący do charakterystyki naszej miejscowości. Wybór padł na statek, który może być kojarzony z przepływającą nieopodal rzeką Wartą. Zamontowane konstrukcje są wykonane z elementów metalowych i płyt HDPE, odpornych na warunki atmosferyczne i korozję. Przed otwarciem placu czeka nas jeszcze uzupełnienie podłoża piaskiem. Prace wykonamy przy sprzyjających warunkach pogodowych. Na nasze zlecenie w otoczeniu placu zabaw wymieniono oświetlenie sodowe na energooszczędne LED. Dotychczasowe lampy w ponad połowie miały różne usterki - mówi Wiesław Schreiber, zastępca wójta gminy Nowe Miasto nad Wartą.
(r)