Od 1 stycznia Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko - Własnościowa w Środzie ma nowego prezesa. Długoletniego prezesa Henryka Maćkowiaka zastąpił na tym stanowisku Rafał Piechowiak
Rafał Piechowiak jest osobą doskonale znaną w Środzie, byłym wiceburmistrzem miasta, pracownikiem administracji samorządowej, wreszcie architektem - projektantem. Z urodzenia poznaniak, ukończył architekturę na Politechnice Poznańskiej. W 1988 roku przeprowadził się do Środy. Pracował w Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolniczego, potem w Urzędzie Rejonowym w Środzie (kierował m.in. Terenowym Zespołem Urbanistycznym), później prowadził własną działalność gospodarczą.
W maju 2003 roku został naczelnikiem Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miejskim w Środzie. W listopadzie 2006 roku został wiceburmistrzem Środy. W 2010 roku bez powodzenia startował w wyborach na burmistrza miasta. W latach 2010 - 2014 był jeszcze radnym. Od 2010 roku znów prowadzi własną działalność zawiązaną ze swoim zawodem.
W ubiegłym roku decyzję o zakończeniu pracy w Spółdzielni Mieszkaniowej podjął wieloletni jej prezes Henryk Maćkowiak. Prezesem był przez 27 lat, od 1990 roku. Wcześniej był też wiceprezesem, zaś w Spółdzielni Mieszkaniowej w Środzie pracował od 1979 roku. Henryk Maćkowiak przeszedł na emeryturę.
Zanim to się jednak stało, zarząd spółdzielni szukał nowego prezesa. I zaproponował stanowisko byłemu wiceburmistrzowi Rafałowi Piechowiakowi. - Było to dla mnie duże zaskoczenie. Poprosiłem na czas do namysłu - mówi nowy wiceprezes.
W listopadzie ubiegłego roku prezes Henryk Maćkowiak poinformował radę nadzorczą spółdzielni, że z końcem roku ma zamiar zakończyć pracę zawodową. W grudniu rada nadzorcza powołała na to stanowisko rekomendowanego przez zarząd Rafała Piechowiaka.
Średzka Spółdzielnia Mieszkaniowa, to na warunki naszego miasta ogromny zasób lokalowy. Spółdzielnia jest właścicielem 77 budynków i 2.212 mieszkań. Posiada także lokale użytkowe. Można powiedzieć, że w blokach spółdzielczych na os. Jagiellońskim, os. Młodych, w budynkach przy ul. 20 Października i przy ul. Niedziałkowskiego mieszka nawet około 6 - 7 tys. osób.
(kóz)