31 sierpnia Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji w Środzie powołała na stanowisko wiceprezesa spółki Leszka Gawareckiego. Do tej pory był on zawodowo związany z Pocztą Polską
Leszek Gawarecki (rocznik 1980 ) pochodzi z terenu gminy Środa i jest absolwentem Liceum Ekonomicznego w Środzie oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Wydział Nauk Społecznych, Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa - kierunek politologia specjalność administracja samorządowa. Przez niemalże całą swoją dotychczasową karierę zawodową był związany z Pocztą Polskę, gdzie wspinał się po kolejnych szczeblach awansu. Przed objęciem funkcji wiceprezesa w MPECWiK pełnił funkcję Dyrektora Regionu Sieci Poczty Polskiej w Poznaniu.
Leszek Gawarecki posiada uprawnienia do sprawowania funkcji członka rady nadzorczej w spółkach Skarbu Państwa. Obecnie jest członkiem rady nadzorczej spółki gminnej Środa XXI.
Odbył szereg szkoleń związanych z funkcjonowaniem i organizacją przedsiębiorstw.
Przypomnijmy, że po śmierci Jana Buczkowskiego w spółce MPECWiK musiały zajść zmiany na stanowiskach kierowniczych. 11 czerwca rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa Bartosza Bałażyka, wcześniej wiceprezesa w spółce, który całą swoją karierę zawodową związał z MPECWiK-iem. Wolne pozostawało stanowisko wiceprezesa. Z naszych informacji wynika, że już w czerwcu było jednak wiadomo, że wiceprezesem zostanie Leszek Gawarecki. Nowy wiceprezes musiał jednak uregulować swoje sprawy w poprzednim miejscu zatrudnienia.
(k)