SOLEC. Na uroczystym biesiadowaniu spotkali się członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Krzykosy. Tak seniorzy uczcili Międzynarodowy Dzień Osób Starszych
W Solcu, w gospodarstwie agroturystycznym u państwa Kleczewskich, odbył się coroczny Dzień Seniora. Tegoroczne obchody Dnia Seniora okazały się bardzo wyjątkowe, gdyż 20-letnią pracę w roli przewodniczącej zarządu PZERiI Koło Krzykosy zakończyła Irena Gorzelańczyk-Ryś, która sama postanowiła powiedzieć „dość" oddając stery innym. Nowym przewodniczącym został Zenon Dobroszczyk.
Do Solca przybyło prawie 150 członków i sympatyków koła, by wspólnie uczestniczyć w corocznym święcie seniora, a tym samym uczcić Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Krzykosach skupia osoby młode duchem, o czym przekonują organizowane przez nie uroczystości i imprezy.
Swoją obecnością zaszczycili koledzy i koleżanki z zaprzyjaźnionych kół z Nowego Miasta nad Wartą, Środy Wlkp. i Zaniemyśl.
Miłym punktem spotkania było przyjęcie do koła 6 nowych członków. Były legitymacje, kwiaty i życzenia. Nie brakowało podziękowań, ciepłych słów i życzeń.
Zabawa z zespołem RUTMIX trwała do późnych godzin wieczornych, a seniorom dopisywał dobry humor, więc bawili się doskonale. Walczyki, tanga, ludowe i popularne piosenki porywały zebranych do tańca. Seniorzy spędzili czas w miłej, niepowtarzalnej i serdecznej atmosferze. Podano uroczysty obiad, kawę i ciasto.
Organizatorzy pragną na łamach „Gazety Średzkiej" podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej cyklicznej już uroczystości.
(tom)