W ramach przebudowy drogi wojewódzkiej Środa - Września na odcinku od Ruszkowa do Grzymysławic drogowcy zamykają poszczególne odcinki, a drogi wojewódzkiej miejscami praktycznie nie ma
Przebudowa drogi wojewódzkiej na odcinku od Ruszkowa do Grzymysławic to największa inwestycja ze środków publicznych w powiecie średzkim od 1990 roku. Droga przebiega przez teren dwóch gmin - Środę i Dominowo. Prace będą prowadzone na odcinku o długości 9,5 km i mają kosztować nieco ponad 36 mln zł, a potrwają jeszcze ponad półtora roku. Warto dodać, że budowa drogi w 2/3 zostanie sfinansowana ze środków unijnych. Dofinansowanie wyniesie aż 24,6 mln zł. Prace wykonuje firma Colas Polska.
Przebudowa obejmuje odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową, prowadzącą do miejscowości Bardo w rejonie Grzymysławic, do granicy miejscowości Ruszkowo. W planach jest przebudowa osiemnastu skrzyżowań oraz dwunastu zatok i przystanków autobusowych. Na kilku odcinkach drogowcy położyli już warstwę nowej nawierzchni.
Drogowcy zamknęli już drogę na odcinku od Zberek do Mieczysławowa i ruch skierowany został na objazd przez Zberki, Murzynowo Kościelne i Mieczysławowo. Remont odcinka Ruszkowo - Grzymysławice ma potrwać do maja 2022 roku.
krzem